Obniżone libido, impotencja, niepłodność – to nie jedyne przypadłości na jakie uskarża się coraz więcej mężczyzn. Koncerny farmaceutyczne oferują rozliczne specyfiki, które mają pomóc w odzyskaniu zadowolenia z seksu. Czy wiesz, że analogiczne wyniki zdołasz uzyskać stosując naturalne metody medycyny chińskiej czy po prostu zamiast chemii naturalne afrodyzjaki, dobre zioła na dobry seks?

Czy zaburzenia seksualne zależą od procesów starzenia?

Zdrowie i energia seksualna są ze sobą ściśle związane. Dlatego też zadowolenie płynące ze współżycia czerpać będą osoby, jakie nie uskarżają się na żadne dolegliwości. chociażby czas erekcji czy wrażliwość członka są zależne od prawidłowego krążenia, a intensywność ochoty na seks zależy w dużym stopniu od pracy nerek.

Szukając w internecie chińskiego zioła na potencję musimy sobie zdawać sprawę, że wedle mniemań tradycyjnej medycyny chińskiej nie istnieje osobna jednostka chorobowa, jak obniżone męskie libido.

Wszelkie zaburzenia seksualne nie są też uzależnione od procesów starzenia. Zadowolenie z seksu potrafią bowiem czerpać też osoby powyżej sześćdziesiątki. Seks jest po prostu jednym z przejawów aktywności zdrowego organizmu. Jeśli coś źle funkcjonuje, to znaczy, że w innym organie dzieje się coś nie tak.

Zatroszcz się o satysfakcję z własnego seksu

By cieszyć się rozkoszą i satysfakcją z odbycia stosunku płciowego, wypada przestrzegać kilku norm. Szczególnie mężczyźni powinni nadzorować swój wytrysk.

Seksu nie powinno się uprawiać podczas anomalii pogodowych jak np. huragany, bardzo upalne lub bardzo mroźne dni, lub w czasie pełni Księżyca lub zaćmienia Słońca. Do tego nie wolno współżyć w świątyniach, w kuchni i na cmentarzach. Stosunku nie wolno odbywać, gdy jest się głodnym, zestresowanym, cierpiącym, zmęczonym – ewentualnie pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Pamiętaj o afrodyzjakach

Medycyna chińska oferuje wiele rozwiązań, które mają pomóc w walce z zaburzeniami seksualnymi. Właściwym rozwiązaniem może być również zadbanie o dobraną dietę. Do menu zaleca się przyłączenie naturalnych afrodyzjaków, jak ostrygi, małże, krewetki, żółwie, jajka, miód, nerki zwierząt, papryka, nasiona dyni, czosnek, żeń-szeń, koniki morskie. Ponadto dietę można urozmaicić o cebulę, chiński szczypior, produkty sojowe, dziczyznę, wino z winogron, a nawet poczwarki jedwabnika.

Zatroszcz się o trening

Chińczycy są zwolennikami takich aktywności fizycznych, które nie wymagają użycia sprzętów. Popularnością cieszą się tai-chi, qigong. Istnieją nie tylko zioła na dobry seks. W medycynie chińskiej wyróżnia się przeróżne ćwiczenia, które mają wspomóc witalność seksualną. Oto niektóre z nich:

Zaciskanie zębów – ćwiczenie należy wykonywać kilka razy dziennie. Zęby zaciska się lekko, jakby coś się przeżuwało. Dzięki temu wzmacnia się potencję.

Pocieranie talii – masuj talię oburącz z dołu na górę. Należy wykonać trzydzieści sześć powtórzyć przy zachowaniu wyprostowanego tułowia. Ćwiczenie wzmacnia energię seksualną.

Masaż karku – należy to robić z dołu do góry. Zaleca się wykonać trzydzieści sześć powtórzeń. Dzięki temu wzmacnia się potencję.

Pociąganie za uszy – poprawia wydolność i wzmacnia witalność seksualną.

Masowanie podeszew stóp – pozwala zachować zdrowie i wzmacnia potencję. Zaleca się wykonywanie tego ćwiczenia po kąpieli.

Prócz tego w czerpaniu radości z seksu może wesprzeć odpowiedni sen i ubiór.

Zobacz też: Płodność mężczyzny a Wu Zi Yan Zong Wan

Źródło: „Wielka księga medycyny chińskiej” Henry B. Lin.

Reklamy