Niniejszy poradnik nie zawiera wiedzy teoretycznej (pogooglajcie sobie, a znajdziecie) lecz kilka prostych kroków praktycznych jak zaznajamiać się z nową walutą i jeszcze na tym trochę zarobić. Po prostu je wykonaj.

Podstawowa zasada: na etapie nauki nie przejmujcie się wynikami finansowymi lecz zawartością swej głowy, zaznajamianiem  z nowymi narzędziami i systematycznością. Ma być prosto, ale skutecznie.

Na dzień 30 maja 2016 1BTC=2027 .69
DODATKOWE INFORMACJE: http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/1231-kurs-bitcoina-przekroczyl-500-zyskujac-w-ciagu-2-dni-ponad-20

Krok 1: Przyssij się do darmowych kraników Bitcoin

Mam dla was parę dobrych stron, na których można zarobić  Bitcoiny. Swoją przygodę z tą walutą zdecentralizowaną (kryptowalutą) rozpoczynamy od zbierania satoshi w darmowych kranikach Bitcoinów, utworzonych właśnie z myślą o nabieraniu praktyki z siecią Bitcoin. Wiele stron oferuje dostęp do kraników – są serwisami PTC, utrzymują się z reklam i, jak to w PTC, nie wszystkie są rzetelne i wypłacalne.

Nie zniechęcaj się jednak ewentualnymi stratami. Jest wystarczająco dużo dobrych źródeł, by było warto się męczyć z układaniem własnego sposobu zarobku.

A oto serwisy:

1. Pierwszy to Freebitcoin

freebitcoin, http://freebitco.in/?r=2586484, free bitcoin, free btc, kranik darmowych bitcoinów, bitcoin faucet, satoshi, free bitcoin faucet, get free bitcoins,

Polega na przyciśnięciu co godzinę zielonego przycisku CLAIM YOUR FREE BTC NOW! do odbioru bitcoinów. Zarabiasz wysoką prowizję 50 % z wszystkich darmowych bitcoinów wygranych przez twych poleconych i 1 bilet na loterię za każdy zakład w jakim zagrają! W opcji Auto-Withdraw twe konto (jeśli posiada więcej niż 0.00025000 BTC) w niedzielę zostanie oznaczone napisem PENDING PAYOUT, a pieniądze wkrótce zostaną przekazane do portfela.

2. Druga Strona to Bonus Bitcoin

Bonus Bitcoin, http://bonusbitcoin.co/?ref=099B095014F9, darmowe bitcoiny, free bitcoin, free btc, kranik darmowych bitcoinów, bitcoin faucet, free bitcoin faucet, satoshi, get free bitcoins,

Serwis polega na tym samym co wyżej, tylko co 15 min.  Polecaj znajomych i kolegów i dożywotnio otrzymuj 50% z ich zakładów. Ich dzienny program lojalnościowy wynosi 5 proc. Wszystkie płatności prowizyjne dodawane są do bilansu twego konta Bonus Bitcoin i mogą być wypłacone w każdej chwili, zakładając, że na koncie jest co najmniej 10000 satoshi.

3. Trzecia strona to ClaimBTC.com

claimBTC, http://claimbtc.com/?r=f945e7819d, darmowe bitcoiny, free bitcoin, free btc, kranik darmowych bitcoinów, bitcoin faucet, free bitcoin faucet, satoshi, get free bitcoins

– również polega na tym samym co 2 strony wyżej Klikamy przycisk co 20min. Z programu referencyjnego zgarniasz natychmiast 25 proc wszystkich zarobków twoich poleconych. Wypłaty: Kliknij na nazwę konta, potem na profil (Profile), dalej w linii Balance kliknij „Request withdrawal”. (Możesz wypłacać od 20000 satoshi)

4. Czwarta Strona to Take Free Bitcoin

takefreebitcoin

Serwis polega na tym samym co wyżej, tylko co 5 min. Polecaj znajomych i kolegów i natychmiastowo otrzymuj 25% z ich zakładów. Ich Wszystkie płatności prowizyjne dodawane są do bilansu twego konta i mogą być wypłacone w każdej chwili, zakładając, że na nim jest co najmniej 20000 satoshi.

Łącząc te strony naprawdę szybko dobrą gotówkę można wyciągnąć.

 Szybkie informacje dodatkowe o rynku bitcoinów

Ostatni znaczny wzrost kursu bitcoina niektórzy tłumaczą ożywieniem na rynku chińskim oraz zniesieniem  zakazu handlu bitcoinami w Rosji. Dla inwestora 20procentowy wzrost oznacza to samo, co z innymi produktami giełdowymi: z kupowaniem trzeba poczekać na korektę, która niewątpliwie nastąpi, gdyż po wzrostach zawsze następuje spadek.

Na rynku znalazło się już około 70 proc bitcoinów co oznacza, że mamy końcówkę gorączki złota, okraszoną wszystkimi przypadłościami rynków wschodzących, i że kiedyś kopalnie się wyczerpią, a kraniki wyschną – jeśli więc działać, to teraz.

Kranik (faucet) to świetna, działająca na wyobraźnię nazwa. Jest ich więcej niż te zaprezentowane powyżej, ale obojętnie, na jakie się zdecydujesz, nie opłaca sę mieć więcej niż 3 do 5. Chodzi np. o ich programy lojalnościowe: im dłużej używasz, tym krople bitcoinów kapią gęściej, ale wystarczy 1 dzień przerwy, by twój bonus (premia lojalnościowa) spadł do zera. Przy swoich kranikach musisz bywać codziennie.

Kraniki bywały zakładane na rurociąg Przyjażń, ale te z bitcoinami są legalne. Kiedy bogacze zajeżdżają na stację benzynową tankować baki, ty kucasz z kubeczkiem pod dystrybutorem i zbierasz krople, które inaczej spadną na ziemię. Tym sposobem może nie zostaniesz bogaczem, ale jednak uzbierasz sobie trochę kasy.

Krok 2: Załóż portfel na Bitcoiny i przelej dochody z kraników. Jaki wybrać portfel Bitcoin?

Bitcoin jest walutą kompletnie niezależną od wszelkich instytucji, w tym rządów, komorników i banków – więc nikt nigdy nie policzy twoich pieniędzy ani niczego nie zabierze – ale za tą przyjemność jest cena. Transakcje Bitcoinami są nieodwracalne. Jeśli wypiszesz zły adres odbiorcy lub przechowujesz portfel na swoim komputerze, to w wypadku jego zgubienia lub zniszczenia dysku możesz stracić całą zawartość portfela.

Każda transakcja dokonywana przy użyciu bitmonet musi zostać odnotowana przez internetowy system powiązań. Dzięki temu nie ma ryzyka oszustwa czy fałszowania waluty.

Portfel jest jak bank. Możesz w nim posiadać wiele adresów (jakby rachunków) i obracać pieniędzmi z każdego z nich.

Każdy portfel posiada swój klucz prywatny, umożliwiający dostęp tylko tobie, oraz klucz publiczny, niezbędny do przeprowadzania transakcji.

Na początek nie potrzebujesz sejfu ani szafy pancernej. Wystarczą tzw. portfele lekkie, które mogą być aplikacją specjalnie zamontowaną na komputerze (tu polecamy Electrum) lub portfelem sieciowym działającym przez przeglądarkę – tu polecamy portfel Blockchain.info. Kwestia gustu: aplikacje lepiej sobie radzą z bezpieczeństwem, za to portfele przeglądarkowe są dostępne z każdego komputera i z każdej lokalizacji.

Trzeba jednak pamiętać, że portfele przeglądarkowe nie bardzo się nadają do długoterminowego oszczędzania. Służą rachunkom bieżącym.

3. Zainwestuj swoje Bitcoiny.

Masz swoje źródełko, masz portfel, czas inwestować. To nie czas i miejsce na lekcje podstawowej ekonomii, każdy swoją strategię obmyśla sam – ale warto uwzględniać, że świat się nie kończy na kopalniach, górnikach i koparkach. W historycznym Klondike najwięcej zarabiali nie kopacze, a dostawcy żywności dla kopaczy…

Reklamy