W poprzednim wpisie napisałam o darmowym kraniku ASICBIT, który zarazem jest symulatorem górnictwa Bitcoinów. Padły tam nowe słowa, np. „bloki”. Aby je wyjaśnić, potrzebna będzie odrobina teorii – i jej poświęcony będzie niniejszy wpis. Oraz oczywiście Bitminerowi. A zatem:

Z czego biorą się Bitcoiny?

„Bitcoiny nie biorą się z niczego, biorą się z Waszego prądu! Dokładnie tak, tylko i wyłącznie z Waszego prądu.” – napisał blog „Chytra sztuczka” i dodaje: „Transakcje (czyli przelewy) wykonywane przez użytkowników zbierane są w paczki (tak zwane bloki), rozsyłane są do wszystkich komputerów w sieci, a komputery te weryfikują ich poprawność.”

Dalej tenże blog powiada: „Oczywiście każda minuta włączonego komputera kosztuje, więc za pracę trzeba taki komputer odpowiednio wynagrodzić. I tak właśnie działa bitcoin!” – i dalej, na przykładzie już nieistniejącej kopalni tłumaczy, jak ten prąd liczyć, by się opłacało. Istotna i dzisiaj jest końcówka tego tekstu, o okradaniu pracodawcy z prądu: czemu to brzydko, ale się opłaca? Koniec teorii na dzisiaj :).

https://bitminer.io/83781
Tak wygląda nasz kopacz w akcji 🙂

BitMiner dziś.

Dzisiejszy BitMiner to darmowy plugin do Firefoxa, Safari i Opery, zapewniający w pełni automatyczne (nic nie trzeba robić) kopanie bitcoinów. Ściągamy go tu, montujemy w przeglądarce, nie przejmując się ostrzeżeniami, że pochodzi z niezaufanego źródła i uruchamiamy, klikając na żółty guzik na pasku adresowym. Sam kopie, ty tylko wydajesz zarobione nim pieniądze 🙂

https://bitminer.io/83781
Na wypadek kłopotów z instalacją wtyczki na Foxie – fragment oficjalnego FAQ Bitminera

Oczywiście, najpierw trzeba posiadać swój portfel i zapisać się, podając adres. Tu polecamy założenie portfela sieciowego w darmowym serwisie Blockchain – ze względu na łatwość jego obsługi.

Dzienny urobek bez inwestycji obecnie wynosi 0,06 BTC dziennie, a płatne upgrady (unowocześnienia) zwiększają zarobek do 0.15 BTC dziennie. Nieźle? Nieźle!

TiP: Wtyczka pracuje, gdy jest widoczna. Dlatego potrzebny jest komputer, który długie godziny nie pracuje. Komputer pracodawcy się do tego świetnie nadaje. Może też być twój, kiedy np. idziesz do pracy. Chyba, że masz 2gi komputer, specjalnie do kopania. Stawiasz go i już.

Wypłacamy od łatwego do osiągnięcia poziomu 005 BTC. Minimalna zapłata za upgrade wynosi 0.01 BTC. Pieniądze z konta free są przelewane w ciągu kilku dni (2 -3) zależnie od przyznanego priorytetu, konta unowocześniane mają wyższy priorytet, a konta posiadaczy BitMinera 1.4 cieszą się wypłatami natychmiastowymi. Generalnie, opłaca się unowocześniać, ale:

TIP: nie poddawaj się gorączce złota! Płać tylko z uprzednio zarobionych pieniędzy, na tym programie lub innych przedsięwzięciach!

BitMiner - free and simple next generation Bitcoin mining software

Reklamy